22.10.2013

V sobotu o pouti bylo ve sklepě a před sklepem vinné posezení s přáteli a příznivci dobrého vína. Počet tak akorát, stále bylo dost návštěvníků, kteří se nepravidelně střídali. Na programu byla degustace vín našeho vinařství a pak posezení se zajímavými vzorky. Součástí návštěv byla prohlídka vinařství s výkladem. Zábava byla spíše v rokování, bujarý zpěv se nekonal.

Spokojenost návštěvníků byla odpovídající, spokojenost sklepníků byla výborná.

Docházíme k závěru, že lepší je akce dříve komornějšího rázu než gigantické akce s podprůměrným průběhem.

 Součástí Bzenecké pouti byla tradiční galerie Rýnských ryzlinků. Této akce se zúčastnilo naše vinařství a získalo cenu šampióna výstavy za Ryzlink rýnský ledové víno roč.2007. Předání ohodnocení proběhlo v 17 hod pod sokolovnou. Po předání ceny bylo toto vítězné víno k dispozici v počtu 13 lahví a mnoho návštěvníků je ochutnalo.

Medailový ročník 2012

Poslední ročník byl úspěšný na významný i na mezinárodních výstavách. Asi nejvýznamnějším oceněním je Zlatá medaile pro Rulandské šedé výběr z cibéb roč. 2007 na valtických vinných trzích v roce 2009. Významné je protože se umístilo mezi všemi sladkými vína, počínaje Pozdním sběrem a ledovými, slámovými konče. Dalším úspěchem je šampion Galerie Rýnských ryzlinků 2013. Zde bylo toto víno vystaveno poprvé. Nejvíce ocenění má Ryzlink rýnský Pozdní sběr 2012 a to 6 ocenění. Jsou to Zlatá medaile  v Modre, Zlatá medaile v Bojnici, Stříbrná medaile Grand PRIX VINEX, stříbrná medaile Král vín, Stříbrná medaile AWC VIENA, Bronzová medaile San Francisco.

Vinobraní ve sklepě

Souběžně s Bzeneckým krojovaným jsme měli připravené vinobraní v prostorách našeho vinařství na Těmické. Lákadlem byla cimbálová muzika Michala Miltáka. Kromě krytých prostor se musela přidat místa na sezení před sklepem. Víno se nosilo po lahvích a k vínu bylo byť jednoduché ale žádané občerstvení. Z výrazu účastníků byla cítit nadměrná spokojenost. Podle počtu návštěvníků se jednalo o velmi zdařilou akci.

Prodej vína v rodinném domě.

Před pár lety, kdy se začalo s prodejem vína na ulici v Olšovské a to se stalo každodenní zvyklostí a to nejen vín lahvových ale především v měsíci září pravidelným prodejem burčáku ale i celoročně prodejem sudového vína v balení  5 litrových BAG in BOXech.

Prodejnu najdete při hlavní silnici při příjezdu od Veselí napravo asi 400 m  před náměstím

zpět na všechny aktuality

Rezervace

Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 604 258 326

Dotazy

Jakékoliv dotazy směřujte na:
bunzoteka@seznam.cz

Naše adresa

Vinařství Petr Bunža
Těmická 1559, 696 81 Bzenec