02.05.2013

V těchto dnech naše vinařství přichází na trh s čerstvým hroznovým moštem. Mošt nabízíme bílý nebo červený.Balený po 1 litru.

Hroznová šťáva je zdravá, bez konzervantů a pouze pasterovaná. Obsahuje množství draslíku,fosoforu, vápníku a hořčíku a obzvláště šťáva z červených hroznů je jedním z nejbohatších druhů ovoce na železo. Pokud máte tedy anémii, konzumace moštu vám stav zlepší. Rovněž flavonoidy působí jako silné antioxidanty, které brání oxidaci cholesterolu a tím oddalují arteriosklerozu. Stejné účinky má i rosveratrol a ten je navíc silný antikarcinogen. Hroznová šťáva také aktivuje zvýšenou produkci žluče a tím detoxikuje játra. Hrozny jsou mírným projímadlem.Typickou chuť způsobuje kyselina vinná.  V našich podmínkách je tento proukt poněkud zapomenutý, ale u sousedů v Rakousku mošt nejen z vinné révy je velice oblíbený a žádaný.  

Hrozny obsahujív průměru 80% vody. Jejich obsah cukru je vysoký, ale nepočítáme je k sacharidovým plodům. Jsou bohaté na draslík,železo a převážně alkalické substance.Čerstvé zralé vinné hrozny patří mezi naše nejzdravější plody. Jsou jedním z nejlepších prostředkůk vyloučení kyseliny močové z organizmu.Jsou hodnotné i proto, že povzbuzují vylučování  trávících štáv a mají zásaditý účinek na tělo. 

Doporučujeme!

Objednat si ho můžete v našem e-schopu Bunžoteka.  

zpět na všechny aktuality

Rezervace

Po - Pá 8:00 - 16:00
+420 604 258 326

Dotazy

Jakékoliv dotazy směřujte na:
bunzoteka@seznam.cz

Naše adresa

Vinařství Petr Bunža
Těmická 1559, 696 81 Bzenec